دوره تربیت مدرس سازمانی

هدف

توسعه قابلیت های مدرسین موجود سازمان و تبدیل افرادی که دارای پتانسیل تدریس هستند به مدرسان حرفه ای.

طرح مساله

بسیاری از سازمان ها، گروهی مدرس داخلی دارند که علیرغم دارا بودن دانش و تجربیات سازمانی فوق العاده، متاسفانه مدرسان خوبی نیستند و از این رو پذیرش این افراد توسط فراگیران سازمانی با مشکل مواجه می‌گردد. آریا آکادمی در این مجموعه از دوره های یادگیری خود، قصد دارد این افراد را به مدرسانی توانمند تبدیل نماید که با نحوه تدریس جذاب، موثر و منحصر به فردشان، افراد سازمان را تشویق به حضور در دوره های آموزشي این مدرسان درون سازمانی نماید.

از طرفي افرادي هستند كه در خود استعداد و علاقه براي تدريس مي بينند و اين كار را به عنوان يك كسب و كار جديد براي خود تعريف مي نمايند از اين رو اين مجموعه دوره براي ايشان نيز يك فرصت استثنايي به حساب مي‌آيد.

مخاطبان این بسته آموزشی

  • افرادی که در حال حاضر تدریس می‌کنند.
  • افرادی که پتانسیل تدریس دارند اما تدریس نمی کنند.
  • افرادی که قصد دارند توانایی و قابلیت این مدرسان را ارزیابی کنند.

تشریح بسته آموزشی

این مجموعه دوره آموزشی شامل هفت دوره آموزشي به شرح زیر می‌باشد:

  1. TTT1 روش های نوین تدریس مقدماتی – 2 روز
  2. TTT2 روش های نوین تدریس پیشرفته- 2 روز
  3. TCT خلاقیت در آموزش با رویکرد TRIZ – 1 روز
  4. TAC مربی گری در تدریس – 1 روز
  5. Body Language زبان بدن در تدریس – 1 روز
  6. بازي هاي آموزشي – 1 روز
  7. طراحي دوره هاي آموزشي- 4 روز

TCT‌ خلاقیت در آموزش با رویکرد TRIZ

ما در کلاس TTT1‌ به مدرسان می‌گوئیم که باید خلاق باشند اما نمی گوئیم که جزئیات و تکنیک‌های خلاقیت چیست. در کلاس TCT، مدرسان با مبحث خلاقیت، ابزارهای آن و به ویژه ابزار قدرتمند TRIZ آشنا شده و روش‌های به کار گیری آن را فرا می‌گیرند.

TTT2 روش‌های نوین تدریس پیشرفته

دوره ای دانشی و نگرشی که در آن مدرسان با روش‌های نوین متعددی آشنا شده و یاد می‌گیرند که چه رفتارها و اصولی را باید در تدریس حرفه ای بکار گیرند و در نتیجه به این باور می‌رسند که می توان نوع بود و روش‌های نوین را به کار گرفت. این روش ها اثر بسزایی در میزان یادگیری در کلاس خواهد داشت. این کلاس ها به به صورت کاملا کارگاهی و شاد و جذاب برگزار می‌گردد.

TTT1 روش های نوین تدریس مقدماتی

در این دوره مدرسان تمام مهارت هایی را که باید در حین تدریس رعایت کنند و داشته باشند را تمرین می‌کنند و این دوره به عنوان یک دوره مهارتی این فرصت را به فراگیران می‌دهد که در کلاس مهارت‌های خود را در معرض ارزیابی دیگر فراگیران و مدرس قرار دهند و به اصلاح مهارت‌های خود بپردازند. در این دوره 80% زمان دوره توسط فراگیران پیش می‌رود. کلاسی کاملا عملی و شاد و جذاب.

بازي هاي آموزشي

يك آمار مي گويد كه كودكان 7 الي 8 برابر سريعتر از بزرگسالان ياد مي گيرند و اين يعني اين كه هرگاه خواستيم به بزرگسالان ياد بدهيم اول كودك آنها را فعال كنيم و اين راز طلايي اثر بخشي بازي هاي آموزشي به عنوان يك روش موثر آموزشي است در اين دوره فراگيران با اصول شكل گيري و چرايي بازي هاي آموزشي آشنا شده و در كارگاههاي آموزشي به ساخت جند بازي آموزشي مي پردازند.

Body Language زبان بدن در تدریس

زبان بدن یکی از مهارت هایی است که یک مدرس برای رشد و توسعه فردی خود و برقراری ارتباط بهینه با افراد حاضر در کلاس، به آن نیاز دارد. شیوه‌های استفاده از حرکات بدن و المان‌های برقرای ارتباط ویژه مدرسان، مواردی هستند که در این کلاس به آنها پرداخته می‌شود.

TAC مربی گری در تدریس

ما در کلاس TTT1‌ به مدرسان می‌گوئیم که شما باید یک تسهیل گر باشید نه یک مدرس. مدرسان باید در نقش یک مربی در کلاس حاضر گردند. از این رو مدرسان را در کلاس TAC‌ با تکنیک ها و خصوصیات و اصول مربی گری آشنا نموده و در قالب کارگاهی، تمرین‌های موثری را جهت کسب این مهارت انجام می‌دهند.

طراحي دوره هاي آموزشي

یكي از بزرگترين مشكلات آموزشي در ايران نداشتن يك طراحي مناسب براي دوره هاي آموزشي است بي شك اجراي يك مدرس با سطح مهارت متوسط در رابطه با دوره اي داراي طراحي قوي بسيار موفقتر از اجراي يك مدرس بسيار ماهر كه مي خواهد دوره اي را كه داراي طراحي مناسب نيست را اجرا نمايد . اينجاست كه اهميت طراحي در رابطه با يك دوره آموزشي مشخص مي گردد . در اين دوره آموزشي فراگيران با اصول طراحي دوره هاي آموزشي بر مبناي استانداردهاي طراحي آشنا مي شوند و در كارگاههاي كاملاَ عملي به طراحي دوره هاي نمونه پرداخته و در پروژه هاي كلاسي موظف مي گردند كه به طراحي يك دوره متناسب با علاقه و رشته مناسب كاري خود بپردازند و تحت نظر مربي خود طراحي شان را كامل كنند كه اين خود در نهايت محصولي را به همراه خواهد داشت كه از ارزش مالي بسيار بالايي برخوردار بوده و خود به تنهايي توجيحي براي هزينه هاي مربوط به اين مجموعه بسته آموزشي خواهد بود.